Optident Warszawa Wola

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza to dział stomatologii zajmujący się profilaktyką próchnicy zębów oraz leczeniem powstałych już ubytków. Zaleca się wykonywanie przeglądów jamy ustnej co sześć miesięcy, aby w porę zdiagnozować i wyleczyć próchnicę zębów. W przypadku bardzo zaawansowanego procesu próchnicowego dochodzi do zakażenia tkanek miękkich znajdujących się w zębie. Zachodzi wówczas konieczność przeprowadzenia leczenia endodontycznego (kanałowego). 

Konsultacja
Lekarze NZOZ OPTIDENT posiadają ogromną wiedzę i wieloletnią praktykę. Aby zapewnić pacjentom pełen komfort i pomoc w wyborze jak najlepszego rozwiązania problemów stomatologicznych, odpowiadają na wszystkie pytania rozwiewając wszelkie wątpliwości. W razie potrzeby kierują pacjentów na dodatkowe badania i na tej podstawie planowane jest dalsze leczenie, dlatego każda porada jest płatna.
 
Wypełnianie ubytków
Problem próchnicy dotyka zarówno dzieci, jak i dorosłych. Przyczyną rozwoju próchnicy jest działanie szkodliwych bakterii, cukrów oraz niewłaściwej higieny jamy ustnej. Do początkowych objawów próchnicy należą:
- przebarwienia w szkliwie zębów,
- nadwrażliwość zębów,
- ból zębów.

Wypełnienia oraz odbudowy zębów wykonujemy materiałami kompozytowymi najnowszej generacji, które jakościowo najbardziej przypominają strukturę zębów. Pozwalają na estetyczne i funkcjonalne odtworzenie brakujących tkanek. 

W NZOZ OPTIDENT każdy gabinet wyposażony jest w mikroskop. Ułatwia on dokładną diagnostykę i precyzyjne opracowanie ubytków z zachowaniem jak największej ilości zdrowych tkanek zęba. Ponadto pomaga eliminować błędy, które mogą pojawić się na kolejnych etapach opracowania i wypełniania ubytku. Stosowane przez naszych lekarzy dentystów najwyższej jakości wypełnienia kompozytowe pozwalają na uzyskanie maksymalnie możliwej szczelności, trwałości i efektu kosmetycznego.

Opracowanie tekstu: Joanna Wetoszka.

Lokalizacja gabinetu

Lokalizacja gabinetu Optident
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej

Optident

ul. Obozowa 63/65
01-418 Warszawa
tel: (22) 877 35 35
kom: 602 678 905
Napisz do nas

Dojazd komunikacją:

Tramwaje: 20, 23, 24
Przystanek "Magistracka"
Autobusy: 186, 414
Przystanek "PKP Koło"

Sprawdź dojazd na jakdojade.pl