Optident Warszawa Wola

Stomatologia estetyczna

Wśród zabiegów stomatologii estetycznej zaliczamy wszystkie te, dzięki którym Państwa uśmiech staje się piękniejszy.

Każdy z nas marzy o pięknym, śnieżnobiałym uśmiechu. Patrzymy na poprawione komputerowo zdjęcia modelek, które stanowią dla nas wzorzec i często zapominamy o tym, że najpiękniejsze jest to, co naturalne. Kolor i kształt zębów powinien stanowić harmonijną całość z pozostałymi walorami naszej powierzchowności, która w pewien sposób odzwierciedla naszą osobowość. Dlatego cały proces nadawania blasku naszym zębom powinien przejść kilka etapów przedstawionych poniżej. Niekoniecznie muszą być zaliczone do końca, wszystko zależy od naturalnych predyspozycji pacjenta i wyjściowego stanu uzębienia.
 
1. Czyszczenie to podstawa.
 
            Bez względu na stan uzębienia zawsze zaczynamy od profesjonalnego oczyszczenia zębów. Higienizacja pozwala na prawidłową ocenę liczby ubytków i określenie potrzeb stomatologicznych pacjenta, a edukacja prowadzona w tym zakresie umożliwia utrzymanie dobrej kondycji jamy ustnej przez długi czas. W wielu przypadkach efekt kosmetyczny po oczyszczeniu zębów z kamienia i osadu jest tak zaskakujący, że pacjent poprzestaje na nim i skupia się tylko na likwidacji ognisk infekcji, czyli leczeniu ubytków i profilaktyce.
 
2. Magia kompozytu.
 
            Kolejny etap w przywracaniu blasku zębom to leczenie ubytków i korekta kształtu. Wszystkie te zabiegi można wykonać przy pomocy kompozytu. Ma on tę zaletę, że można go uzupełniać i dokładać w jamie ustnej wiele razy w jednym miejscu. Pozwala to korygować kształt i kolor korony – co nie jest już możliwe np. w przypadku porcelany. Odbudowa z kompozytu jest również mniej inwazyjna niż np. korona czy licówka, ponieważ systemy wiążące pozwalają „kleić” go bez szlifowania tkanek zęba. Dzięki kompozytom można zrezygnować z uciążliwego leczenia ortodontycznego wad czysto kosmetycznych, takich jak niewielkie stłoczenia, przerwy między zębami, zęby zrotowane. Trzeba jednak pamiętać, że aby zastosować rozwiązanie kompozytowe, muszą być spełnione odpowiednie warunki, nie każda odbudowa i korekta tego typu jest możliwa.
 
3. Cuda protetyki.
 
            Tam gdzie kompozyt nie da rady, na plan wkracza protetyka. Stomatolog, razem z pacjentem, wybierając rozwiązanie z tego zakresu, przekazuje technikowi wykonanie pracy protetycznej. W zaciszu swojego laboratorium, na podstawie wycisków, tworzy on małe dzieło sztuki w postaci wkładu, korony, mostu czy protezy. Cała sztuka wykonania idealnej pod względem funkcjonalnym i kosmetycznym pracy polega na umiejętności komunikacji pomiędzy lekarzem, a technikiem, który nie widząc pacjenta ma za zadanie przetworzyć dostarczone mu informacje i zamienić je w indywidualny projekt.
 
4. Wybielanie na szarym końcu.
 
            Dla wszystkich tych, którzy jednak mimo wszystko zechcą poprawiać naturę, stomatologia przygotowała środki w postaci żeli wybielających. Formy i sposoby korzystania z tych zdobyczy techniki są różne. Można wybielać zęby w gabinecie przy pomocy lampy, albo w domu, używając specjalnych nakładek. Metody dobierane są indywidualnie nie tylko do wrażliwości zębów, ale także do oczekiwań oraz trybu życia pacjenta.

Opracowanie tekstu: Joanna Wetoszka.

Lokalizacja gabinetu

Lokalizacja gabinetu Optident
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej

Optident

ul. Obozowa 63/65
01-418 Warszawa
tel: (22) 877 35 35
kom: 602 678 905
Napisz do nas

Dojazd komunikacją:

Tramwaje: 20, 23, 24
Przystanek "Magistracka"
Autobusy: 186, 414
Przystanek "PKP Koło"

Sprawdź dojazd na jakdojade.pl