Optident Warszawa Wola

Leczenie endodontyczne

Leczenie endodontyczne (kanałowe) pod mikroskopem stosowane jest przy bardzo głębokich ubytkach próchniczych, martwicy miazgi, po złamaniu lub zwichnięciu zęba lub ze wskazań protetycznych.

Przez ostanie 10 lat nastąpił w tej dziedzinie bardzo dynamiczny rozwój, a wiele ówczesnych nowinek technicznych weszło do standardowych procedur. Dziś już nie dziwi użycie mikroskopu i endometru, a koferdam stał się tym samym co kiedyś były gaziki. Stomatolog ma do dyspozycji nieprzebraną liczbę narzędzi rotacyjnych, ręcznych czy ultradźwiękowych, ciągle udoskonalanych przez producentów. Standardem jest też kontrola radiologiczna na każdym etapie leczenia.


Co wyróżnia nasz gabinet spośród innych o podobnym profilu?

Przede wszystkim ogromne doświadczenie!
Pracowaliśmy z użyciem mikroskopu jako jedni z pierwszych w Warszawie. Spotykaliśmy się z licznymi ciekawymi i niestandardowymi przypadkami, dzięki którym opracowaliśmy wiele autorskich rozwiązań. Pozwoliło nam to również dobrać spośród dostępnych na rynku narzędzi i materiałów takie, które maksymalnie upraszczają procedury i jednoczenie minimalizują ryzyko powikłań.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem
W nowoczesnej endodoncji do leczenia kanałowego wykorzystuje się mikroskop, endometr, narzędzia ultradźwiękowe, mikrosilnik endodontyczny i cyfrową diagnostykę radiologiczną. Są to specjalistyczne narzędzia niezbędne do przeprowadzenia prawidłowego leczenia.
Zastosowanie mikroskopu umożliwia doskonałą widoczność podczas leczenia kanałowego, lokalizację wąskich kanałów, usuwanie złamanych narzędzi, pokonywanie niedrożności w kanale korzeniowym, znacznie podnosi jakość wykonywanej pracy oraz ułatwia pracę podczas ponownego wypełniania kanałów.
Przy pomocy endometru lekarz dentysta w prosty sposób mierzy długość opracowywanego kanału. Jest to podstawowa informacja potrzebna do właściwego leczenia endodontycznego, której wbrew powszechnej opinii nie dostarcza nawet RTG zęba.
Ultradźwięki służą do aktywacji płynów płuczących w trakcie leczenia kanałowego, a także do wynajmowania złamanych narzędzi i wkładów z włókna szklanego z kanałów oraz usuwania zębiniaków.
Mikrosilnik endodontyczny umożliwia mechaniczne, precyzyjne opracowanie kanału korzeniowego.


Opracowanie tekstu: Joanna Wetoszka.

Lokalizacja gabinetu

Lokalizacja gabinetu Optident
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej

Optident

ul. Obozowa 63/65
01-418 Warszawa
tel: (22) 877 35 35
kom: 602 678 905
Napisz do nas

Dojazd komunikacją:

Tramwaje: 20, 23, 24
Przystanek "Magistracka"
Autobusy: 186, 414
Przystanek "PKP Koło"

Sprawdź dojazd na jakdojade.pl