Optident Warszawa Wola

Implantologia

Nowoczesna stomatologia to przede wszystkim wzrost bezpieczeństwa i zwiększenie skuteczności zabiegów implantomogicznych. Do implantów stomatologicznych przekonuje się coraz więcej pacjentów. Implantologia pozwala na odtworzenie zębów utraconych w wyniku urazów, uszkodzeń lub nieprawidłowej higieny jamy ustnej. 

Implant to inaczej tytanowy korzeń, którego zadaniem jest zastępowanie korzenia zębowego. Wszczepienie implantu umożliwia odbudowę protetyczną, czyli wykonanie korony imitującej naturalny ząb. Korona, po odpowiednim doborze kształtu i koloru, jest mocowana na implancie. 

Implantem można uzupełnić brakujący jeden ząb, jak również lukę o długości całego łuku zębowego. 

Każdy zabieg, chociaż z pozoru wygląda tak samo, jest wykonywany pod bardzo spersonalizowane potrzeby Pacjenta. Pierwszym krokiem są konsultacje u lekarza implantoprotetyka oraz lekarza chirurga, aby na podstawie badań i tomografii przeanalizować możliwe plany leczenia, wybrać najlepszy oraz zakwalifikować Pacjenta do zabiegu. Ten etap, czyli wizyty u dwóch współpracujących ze sobą lekarzy jest niezbędny, żeby zaplanować implantację pod konkretny zabieg protetyczny. Po ustaleniu planu leczenia umawiamy Pacjenta na zabieg wkręcenia implantu. Po zabiegu Pacjent przechodzi okres rekonwalescencji, podczas którego dochodzi do zagojenia się ran pozabiegowych, a nowy, tytanowy korzeń zostaje przyjęty przez organizm. Ten okres trwa kilka miesięcy, przyjmuje się, że około sześciu. Przez ten okres przejściowy luka zębowa jest zabezpieczona przez koronę tymczasową.
Po okresie rekonwalescencji i pozytywnym przyjęciu się implantu lekarz implantoprotetyk przystępuje do wykonania docelowej odbudowy protetycznej. 
Wiemy, jak ważne w procesie planowania i wykonania zabiegu implantologicznego jest prawidłowa współpraca całego Zespołu Medycznego. Dokładamy wszelkich starań, aby nasi Pacjenci czuli się u nas bezpiecznie. 

Nasz Chirurg wykonuje zabiegi implantologiczne na kilku systemach. Podczas wizyty lekarz wybiera odpowiedni system do potrzeb Pacjenta. 

Lokalizacja gabinetu

Lokalizacja gabinetu Optident
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej

Optident

ul. Obozowa 63/65
01-418 Warszawa
tel: (22) 877 35 35
kom: 602 678 905
Napisz do nas

Dojazd komunikacją:

Tramwaje: 20, 23, 24
Przystanek "Magistracka"
Autobusy: 186, 414
Przystanek "PKP Koło"

Sprawdź dojazd na jakdojade.pl