Optident Warszawa Wola

Stomatologia dziecięca (pedodoncja)

Stomatologia dziecięca to działania, które podejmują lekarze dentyści z współpracą rodziców, aby dbać o zdrowie jamy ustnej "małego pacjenta".

Dziecko to szczególny pacjent. Ideałem jest, kiedy pojawia się w naszym gabinecie tylko na zabiegi profilaktyczne. Mamy wtedy możliwość wprowadzić je w świat stomatologii i przyzwyczaić do bardziej inwazyjnych zabiegów.
Niestety, często pierwsza wizyta jest związana z bólem zęba, urazem lub zaawansowaną próchnicą. Aby leczenie nie kojarzyło się nieprzyjemnie, staramy się nawiązać z dzieckiem jak najlepszy kontakt i w miarę możliwości zamienić zabieg w zabawę. Możemy zaproponować wypełnienie (plombę) w kilku wesołych kolorach, a w recepcji zawsze czekają na takich pacjentów miłe niespodzianki.

Zaleca się, aby pierwsza wizyta adaptacyjna odbyła się po ukazaniu się pierwszych zębów (ok. pierwszego roku życia dziecka). Na takiej wizycie, poza sprawdzeniem, czy rozwój twarzy i jamy ustnej postępuje w prawidłowy sposób, rodzice/opiekunowie prawni otrzymają wskazówki dotyczące diety i pielęgnacji wyrzynających się zębów mlecznych. 

Wykonywane zabiegi z zakresu stomatologii dziecięcej to:
- nadzorowanie ząbkowania
- leczenie zaburzeń ząbkowania
- leczenie zębów mlecznych
- leczenie zębów stałych niedojrzałych
- leczenie chorób błony śluzowej u dzieci
- profilaktyka próchnicy, chorób błony śluzowej i wad zgryzu u dzieci. 

Dbałość o zdrowie jamy ustnej w wieku rozwojowym procentuje w przyszłości. Ryzyko powstawania próchnicy jest znacznie mniejsze. Wpływa to na ogólny stan zdrowia pacjenta oraz ... na jego portfel. Koszty ponoszone w profilaktyce są nieporównywalnie niższe w stosunku do kosztów leczenia.

Opracowanie tekstu: Joanna Wetoszka.

Lokalizacja gabinetu

Lokalizacja gabinetu Optident
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej

Optident

ul. Obozowa 63/65
01-418 Warszawa
tel: (22) 877 35 35
kom: 602 678 905
Napisz do nas

Dojazd komunikacją:

Tramwaje: 20, 23, 24
Przystanek "Magistracka"
Autobusy: 186, 414
Przystanek "PKP Koło"

Sprawdź dojazd na jakdojade.pl